مقالات

آیا درباره بیماری های کلیه و بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران اطلاعاتی دارید

شما می توانید به بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران مراجعه کنید و ازسالم بودن کلیه خود اطمینان حاصل کنید. برای کسب اطلاعات مفید با ما همراه باشید.

کلیه ها در بدن انسان جزء حساس ترین  قسمت ها می باشند که باید به خوبی از آن ها مراقبت کنید، بسیاری از بیماری های کلیوی  به نفرو ن ها حمله می کنند  که در بیشتر مواقع سبب از کار افتادن وظیفه دفع مواد زائد از بدن توسط کلیه می شود، در ادامه به علایم عفونت کلیه ، بیماری هایی که ممکن است برای کلیه به وجود آید، علل و تشخیص عفونت ها  می  پردازیم.

انواع مختلف عفونت ها در کلیه

علائم عفونت در کلیه

علائم عفونت در کلیه در حالت های مختلفی پدید می آید که شامل موارد زیر است

 • تب
 • تهوع
 • استفراغ
 • درد شکمی
 • لرز
 • سوزش ادرار
 • تکرر ادرار
 • نیاز فوری به ادرار کردن
 • درد پهلو و کمر
 • ضعف عمومی

اگر احساس کردید این علائم را دارید بهتر است به  مرکزپزشکی هسته ای که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران  است  مراجعه کنید تا از وجود عفونت در کلیه خود مطمن شوید، در بعضی مواقع این علائم با  علائمی در مجرای ادراری شروع می شود که عبارت اند از

 • سوزش ادرار
 • تکرر ادرار
 • نیاز فوری به ادرار کردن

علائمی که  معمولا در معاینه توسط دکتر مشخص می شود شامل

 • تب
 • احساس دردی  که در پهلو ها بر اثر ضربه آرام روی کمر که دکتر در محلی مخصوص وارد می کند.
 • بررسی آزمایش های ادرار و مدارک بالینی آزمایشات

شایان ذکر است در بیمار هایی با سن بالا و یا کسانی که دستگاه ایمنی ضعیفی دارند این امکان وجود دارد که  عفونت کلیه در آن ها شدید تر باشد و شامل موارد زیر است.

 • گیجی
 • رخوت
 • تندی ضربان قلب
 • کاهش فشار خون و
 • از دست دادن آب بدن

عفونت کلیه به چه علت هایی به وجود می آید

ادرار، مانند سایر مایعات بدن استریل است و نمی توان هیچگونه باکتری در آن پیدا کرد، اما  اگر باکتری در ادرار مشاهده شود غیر طبیعی  می باشد که این امکان وجود دارد به عفونت های مجرای ادراری تبدیل شود و این باکتری ها از طریق مجرای ادراری به سمت دستگاه ادراری می روند، و ممکن است به قسمت بالا تری رفته و باعث ایجاد عفونت در کلیه شوند.

این  عفونت در دستگاه ادراری تحتانی شدید تر می باشد و ممکن است  به وسیله جریان خونی که در کلیه ها وجود دارد عفونت انتقال یابد و بیماری شدیدتری را به وجود آورد. برای پی بردن به این مسئله  توصیه می کنیم به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد مراجعه کنید.

این امکان  وجود دارد که به وسیله مقعد یا واژن  این باکتری ها به دستگاه ادراری منتقل شوند، البته بسیاری از باکتری ها نیز از طریق پوست  وارد می شوند، لازم به ذکر است  که خانم ها بیشتر در معرض خطر عفونت کلیه قرار دارند زیرا  طول دستگاه ادرار آن ها نسبت به مردان کوتاه تر است  همین امر سبب شده دستگاه ادراری آن ها راه انتقالی برای باکتری ها به سمت کلیه شود.

بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران اطلاعاتی دارید

نحوه تشخیص عفونت کلیه

عفونت در کلیه ها  توسط یک پزشک عمومی  که با انجام یکسری معاینات جسمی کامل  تشخیص داده می شود،  این معاینات  شامل  علایم حیاتی  مانند ضربان قلب، فشار خون، دمای بدن و تعداد تنفس یک فرد  و همچنین  با بررسی  نشانه هایی  از  کم شدن آب بدن  و یا احساس درد هایی که در کمر بر اثر فشار  می باشد.

البته در بیمارهایی که جوان هستند و یا خانم ها ممکن است دکتر نیاز به  معاینه ی لگن  داشته باشد تا بتواند عفونت های لگن را اریابی کند و یا یک آزمایش بارداری در نظر گرفته شود.

اما بهتر است برای  پی بردن به عفونت ها در کلیه یک راه سریع تر را انتخاب کنید  ما به شما توصیه می کنیم به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران  است مراجعه کنید تا دقیق و سریع به وجود عفونت در کلیه خود پی ببرید.

آیا عفونت کلیه  فقط با آزمایش ادرار مشخص می شود

جواب این سوال بله است یکی از روش های مهم برای تشخیص  عفونت های  کلیه آزمایش ادراراست، پزشک شما برای تشخیص بهتر عفونت های موجود در کلیه یک حتما از آزمایش ادرار استفاده می کند قبل از تحویل دادن نمونه ادرار خود  باید پوست اطراف دستگاه تخلیه  ادرار را  کاملا پاک کنید تا از ورود باکتری هایی که امکان دارد بر روی پوست وجود داشته باشند  جلوگیری شود.

خوب است بدانید برای تحویل دادن یک نمونه خوب بهتر است قسمت ابتدایی ادرار  را تخلیه کنید و بعد از آن  نمونه ادرار را بگیرید، که به آن نمونه میان ادراری پاک می گویند.

در کل  آزمایش ادراری که عفونت درون ادرار را نشان دهد نشانه ای بر وجود عفونت در کلیه است اما بهتر است برای تشخیص دقیق تر از اسکن کلیه ها استفاده کنید برای این کار می توانید به مرکز پزشکی هسته ای پارس  که بهترین مرکز اسکن کلیه  در تهران است مراجعه کنید متخصصان کاردان این مرکز به خوبی می توانند  اسکن کلیه شما را انجام دهند که سبب می شود روند درمان شما با توجه به تشخیصی که داده می شود سریع تر صورت گیرد.

اسکن هسته ای علائم عفونت در کلیه

انواع مختلف عفونت ها در کلیه

اصولا عفونت ها در کلیه  به چند نوع شامل بدون عارضه، عارضه دار و مزمن تقسیم می شوند.عفونت های عارضه دارکلیه: به عفونتی گفته می شود همراه با مشکل یعنی عفونتی شدید  که روند درمان را افزایش دهد مانند دیابت ،انسداد ادراری  و ناهنجاری های مجاری ادرای.

همچنین  می تواند به درگیری شدید در کلیه بیانجامد  به عنوان مثال  به  وجود آمدن آبسه و بزرگ شدن نا متعارف کلیه که در این مواقع  ممکن است درمان های معمولی برای رفع عفونت کافی نباشد.

عفونت های مزمن در کلیه: عفونت های مزمن می تواند در اثر مسدود شدن کلیه با سنگ هایی که در کلیه پدید می آید باشد  یا دیگر  ناهنجاری هایی که در ساختار مجرای ادراری  مانند ریفلاکس وزیکویورترال  به معنی   وجود فشار در هنگام تخلیه ادرار که بر اثر فشار زیاد به کلیه برگشت داده می شود.

برای  بررسی بهتر  عفونت های عارضه دار و مزمن  بهتر است اسکن کلیه انجام شود توصیه می کنیم برای انجام این اسکن به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران است  مراجعه کنید.

باکتری هایی که عامل عفونت در کلیه هستند

مرسوم ترین باکتری ای  که مسئولیت ایجاد عفونت در کلیه را دارد،  ای . کلای می باشد این باکتری  تقریبا 80 درصد عفونت های کلیه و مجاری ادرار تحتانی را به وجود می آورد، البته باکتری های دیگری وجود دارند شامل کلبسیلا، پروتئوس، سودوموناس، انتروکوک و استاف اورئوس  می باشند.بهتر است برای پی بردن به وجود این باکتری ها در کلیه خود به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد مراجعه کنید.

آنتی بیوتیک برای عفونت کلیه

بدنیست بدانید  عفونت کلیه را باید در مرحله اول ریشه یابی کنید در عفونت های معمولی می توانید به وسیله آنتی بیوتیک ها آن را درمان کنید اما این نکته را در نظر بگیرید استفاده خودسرانه از دارو های آنتی بیوتیک می تواند ضرر های جبران نا پذیری برای شما به همراه داشته باشد، حتما قبل از استفاده از آن ها با یک پزشک مشورت کنید.

انواع بیماری کلیه

همانطور که گفتیم اکثر بیماری ها به نفرون ها حمله می کنند اما یک سری بیماری ها که به آن مزمن گفته می شود به آهستگی و  طی چند سال به نفرون ها آسیب می زنند  از دیگر بیماری هایی که ممکن است در کلیه به وجود آید می توان به موارد زیر اشاره کرد و می توان برای تشخیص آن ها به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران است مراجعه کنید.

 • سرطان
 • کیست
 • سنگ کلیه

بسیاری از پزشکان برای پی بردن به نوع بیماری آزمایش  های  به جزء اسکن کلیه از آزمایش  خون  استفاده می کنند اگر در این آزمایشات   به این نتیجه برسند  کلیه از کار افتاده باید بدانید  نیاز به دیالیز یا همان پیوند کلیه دارید.

اختلال های ارثی

شایان ذکر است که  این امکان برای انتقال اختلال های ارثی به دو جنس مذکر و مونث وجود دارد، این نوع بیماری که به سبب اختلالت ارثی به وجود می آید از دوران نوجوانی تا بزرگسالی   علائم خود را نشان می دهد، و  شایع ترین نوع آن  پلی کیستیک  می باشد، علاوه بر آن می توان سندرم آلپورت، نفریت، هیپراگزالوری اولیه و سیستینوری  را  به عنوان اختلال های ارثی کلیه معرفی کرد.

بد نیست بدانید می توانید با اسکن کلیه خود به وجود اختلال های ارثی پی ببرید ما به شما  مرکز پزشکی هسته ای پارس راه پیشنهاد می کنیم این مرکز بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد

بیماری های مادرزادی

لازم به ذکر است  که بیماری مادرزادی کلیه  معمولا شامل  ناهنجاری  های  موجود در مجاری  ادراری و تناسلی  می باشد، که سبب بروز عفونت و تخریب بافت درون کلیه می شود، بعداز آنکه بافت درون کلیه از بین برود نارسایی مزمن در کلیه  به وجود می آید. توصیه می کنیم برای پی بردن به وجود بیماری های مادرزادی کلیه به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد مراجعه کنید

تشخیص وجود نارسایی حاد کلیه

نارسایی های کلیه

در واقع نارسایی در کلیه به دو دسته زیر تقسیم می شود.

نارسایی حاد کلیه: کم شدن به طور نا گهانی  یا کمبود عملکرد کلیه را نارسایی کلیوی حاد یاAKI می نامند، به این صورت که حجم ادرار در اکثر افرادی که مبتلا به AKI باشند کاهش می یابد و علائم مهم آن عبارت اند از اسهال وتهوع  مداوم ، افت پی در پی فشار خون، سپسیس ( به عفونت های موجود در میکروارگانیسم ها در بافت یا خون اطلاق داده می شود) و .. اما نگران نباشید با درمان مناسب  می توان عملکرد کلیه را به حالت اول خود بازگرداند.

برای تشخیص وجود نارسایی حاد کلیه  پیشنهاد ما به شما مراجعه به مرکز پزشکی هسته ای پارس است  که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد .

بیماری های کلیوی مزمن:  به ازبین رفتن تدریجی  و غیر قابل بازگشت عملکرد در کلیه  که طی چند ماه پیش می آید  نارسایی کلیونی یا CKD گفته می شود.  در این  بیماری عملکرد کلیه خیلی آهسته اما به طور مداوم  کم می شود.

پس از مدتی به مرحله ای می رسد  که کلیه به طور کامل توانایی خود را از داده و متوقف می شود  این مرحله از عملکرد کلیه بسیار  تهدید آمیز برای زندگی بیمار است  که به آن مرحله نهایی  بیماری کلیوی ESKD/ESRD نیز می گویند.

CKD را به عنوان یک بیماری خاموش شناخته اند  بیماران اغلب توجهی به آن نمی کنند شایان ذکر است  در مراحل اولیه این بیماری  علائمی نادر پدید می آید، علائم رایج در آن  شامل ضعف عمومی، بی اشتهایی، تهوع و استفراغ، فشار خون بالا و … می باشد.

مهم ترین اتفاقی که در CKD به وجود می آید  پیشرفت سریع و غیر قابل بازگشت  تخریب کلیه است که در طول دوره ای طولانی  سبب  از کار افتادن کامل کلیه  می شود.

پروتئین در ادرار

اگر در ادرارشما پروتئین وجود داشته باشد به معنای نارسایی کلیه می باشد، در ادرار همه مقداری پروتئین وجود دارد اما  کلیه هایی که سالم هستند فیلتر های ریزی دارند برای گرفتن این پروتئین ها در صورتی که آسیب ببینند   نمی توانند مواد زائد  را از خون تصفیه کنند و مواد مورد نیاز بدن مانند پروتئین را به خون بازگردانند.

در نتیجه پروتئینی که به آن  آلبومین نیز گفته می شود  به جای این که به بدن برگردد  وارد ادرار می شود. برای تشخیص این مشکل می توانید به مرکز پزشکی هسته ای پارس که بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران می باشد مراجعه کنید  بد نیست بدانید اگر این مشکل را سریع تشخیص دهید می توانید از آسیب هایی که ممکن است بعدا برای کلیه به وجود آید پیشگیری کنید.

امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در باره  بیماری های کلیه و راه  سریع تشخیص آن به وسیله بهترین مرکز اسکن کلیه در تهران را  دریافت کرده باشید همچنین  شما می توانید به سایت —————- مراجعه کنید و علاوه بر دریافت وقت قبلی  سوالات خود را حضوری بپرسید.

برچسب ها: اسکن کلیه در تهران بهترین مرکز اسکن کلیه تشخیص عفونت کلیه

پیام بگذارید

برچسب های محبوب

MRI چیست؟ SPECS آیا بعد از اسکن هسته‌ای باید اتاقم را از خانواده جدا کنم؟ آیا بعد از اسکن هسته‌ای می‌توانم آزمایش چکاپ بدهم؟ آیا بعد از اسکن هسته‌ای می‌توانم رانندگی کنم؟ آیا تصویربرداری به روش پزشکی هسته‌ای برای بیمار خطرناک است؟ اسکن استخوان اسکن تیروئید اسکن مغز اسکن هسته ای اسکن هسته ای اطفال اسکن هسته ای بیمارستان پارس اسکن هسته ای چیست اسکن هسته ای کبد اسکن هسته ای کودکان اسکن هسته‌ای برای چه بیماری‌هایی مناسب است؟ اسکن هسته‌ای و تاثیر آن در سطح هوشیاری افراد اسکن کلیه در تهران بعد از انجام اسکن لباس‌هایم را باید دور بیندازم؟ بهترین مرکز اسکن کلیه بهترین مرکز تست rbc بهترین مرکز پزشکی هسته ای تداخل آزمایش‌های خون و ادرار با اسکن هسته‌ای و تاثیر آنها بر یکدیگر تست rbc چیست تشخیص عفونت کلیه تفاوت اسکن هسته‌ای و سی تی آنژیوگرافی قلب چیست؟ خدمات بهترین مرکز اسکن هسته ای سطح هوشیاری متفاوت در افراد سی تی آنژیوگرافی چیست؟ سی تی اسکن چیست؟ محدوده نرمال rbc معرفی خدمات مرکز پزشکی هسته‌ای پارس من در بدنم پروتز دارم. آیا می‌توانم اسکن هسته‌ای انجام دهم؟ موارد استفاده از سی تی آنژیوگرافی می‌توانم در یک روز سی تی اسکن و اسکن هسته‌ای انجام دهم؟ نقش اسکن هسته‌ای بر بیماری‌های مغزی هزینه اسکن هسته ای در سال 1400 واریکوسل چیست وجود پروتز در بدن و اسکن هسته ای پروتز چیست؟ پزشکی هسته ای پزشکی هسته‌ای برای مشکلات قلبی چرا باید اسکن هسته‌ای انجام دهیم؟ چرا باید فاصله‌ام از پرسنل و بقیه افراد حفظ شود؟ کاربرد تصویربرداری هسته‌ای

به خبرنامه ما بپیوندید!

خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید.

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان پارس

مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان پارس در بالاترین سطح کیفی و ارائه خدمات متفاوت و متمایز در خدمت مشتریان عزیز می باشد .

آدرس:تهران ، بلوارکشاورز،بیمارستان پارس،ساختمان شماره۲

تلفن :

02182199360

 

© کپی رایت – مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان پارس

تماس بگیرید